Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 25 listopada 2013

Ciekawostki

Ciekawostki o serialu ,,Violetta".
Aktorzy pierwszoplanowi i ich opis:

Violetta Castillo (Martina Stoessel) – jest bystrą i pełną energii dziewczyną, ale żyje w samotności, pod kloszem nadopiekuńczego ojca. Chociaż sama jeszcze o tym nie wie, ale odziedziczyła po mamie wyjątkowy głos. Po ojcu przejęła miłość do książek i wyjątkową inteligencję. Violetta jest spontaniczna i szczera, dlatego zawsze mówi to, co myśli. Po powrocie do Buenos Aires Violetta zaczyna uczęszczać na lekcje gry na pianinie w prestiżowej szkole muzycznej Studio 21. Odkrywa tam zupełnie nowy świat, a w nim swoje prawdziwe przeznaczenie i przeszłość. Początkowo znajomi Violetty myślą, że jest nieśmiała, ale wkrótce odkrywają jej prawdziwą osobowość.
 • León Verdas (Jorge Blanco) – w przeciwieństwie do Tomása pochodzi z bogatej rodziny i nigdy nie musiał zajmować się pracą. León jest uczniem Studio 21 i posiada wielki artystyczny potencjał. Początkowo zamierzał zdobyć serce Violetty, by odegrać się na Tomásie, który podoba się jego dziewczynie, Ludmile, ale potem się w niej zakochał.
 • Diego (Diego Dominguez) - jest chłopakiem, który pochodzi z Hiszpanii, a w dniu przyjazdu jest olśniony talentem i pięknem Violetty. Z jego arogancją i sposobem "złego faceta", nie da się pokonać. Jak się później okazuje jest przyjacielem Ludmiły, z którą przyjaźni się tak naprawdę od małego. Ukrywają swoją znajomość, Ferro podoba mu się i razem z przyjaciółką chcą zniszczyć Violettę.
 • Francesca (Lodovica Comello) – jest bystrą i bardzo koleżeńską dziewczyną. Wie, że nauka w Studio 21 kosztuje jej rodzinę wiele wyrzeczeń. Urodziła się we Włoszech, podobnie jak jej brat, Luca, który prowadzi rodzinny interes – Restó Band. Francesca jest zakochana w Tomásie i na początku była nieco zazdrosna o Violettę. W szkole Francesca kumpluje się z Camilą i Maxim.
 • Ludmiła Ferro (Mercedes Lambre) – jest odlotową, efektowną uczennicą Studio 21, co czyni ją idealną dziewczyną dla Leóna. Stara siędivą, ale jednocześnie jest arogancką kłamczuchą oraz manipulantką. Ma obsesję na punkcie swojego wizerunku i pragnie bez przerwy znajdować się w centrum zainteresowania. Zawsze sięga po to, czego chce. Mimo że nie ma z Tomásem nic wspólnego, chłopak bardzo jej się podoba. Gdy Tomás ją ignoruje to budzi w Ludmile obsesję i zazdrość. Jak każdy czarny charakter, ma swojego poplecznika: Natalię.
 • Germán Castillo (Diego Ramos) – ojciec Violetty. Genialny inżynier, właściciel międzynarodowej przedsiębiorstwa budowlanego. Jest inteligentny i surowy. Po śmierci żony stał się nadopiekuńczy wobec Violetty, ale pod płaszczykiem stanowczości skrywa naprawdę wielkie serce. Germán ma narzeczoną imieniem Jade, którą uważa za idealną towarzyszkę dla swojej córki. Starając się to ukryć, tak naprawdę zakochany jest w guwernantce swojej córki - Angie.
 • Ángeles Saramengo „Angie” (Clara Alonso) – żywiołowa, rozrywkowa, charyzmatyczna, kochająca muzykę i sztukę. Jest siostrą zmarłej żony Germána. Violetta nie ma jednak pojęcia o tym, że Angie to jej ciotka. Po śmierci swojej siostry Angie bezskutecznie próbowała skontaktować się z Violettą, więc gdy ta wróciła do Buenos Aires, udała, że jest jej nową guwernantką tylko po to, aby móc być blisko niej. Angie jest też nauczycielką śpiewu i w tajemnicy przed Germánem odkrywa przed Violettą jej wokalny talent. Zrobi wszystko, by chronić i dbać o swoją siostrzenicę.
 • Camila Torres (Candelaria Molfese) – zabawna, wesoła i ma bardzo silne poczucie sprawiedliwości. Walczy o swoje przekonania i zdolna jest zrobić wszystko dla swoich znajomych. Jej najlepszymi przyjaciółmi są Maxi i Francesca. Camila marzy o karierze piosenkarki.
 • Aktorzy drudoplanowi i ich opis:
 • Maximiliano Ponte (Facundo Gambandé) – najlepszy tancerz w Studio One Beat, specjalizuje się w tańcu ulicznym. Jest zabawny, pomysłowy, bystry i pełen ambitnych planów na przyszłość. Wie, że jego życie będzie związane z muzyką. Gra na keyboardzie i syntezatorze. Tworzy też basowe podkłady na swoim komputerze i marzy, by pewnego dnia wydać własną płytę. Łatwo się zakochuje, ale nie ma zbyt wiele szczęścia do dziewczyn, więc często wpada w tarapaty, próbując przekonać do siebie swoją wybrankę. Często myli miłość z zauroczeniem, jednak zmienia się to, kiedy poznaję lepszą stronę Naty.
  • Braco (Artur Logunov) – inteligentny i odrobinę szalony. Wydaje się żyć we własnym świecie. Doskonały tancerz, specjalizujący się w poppingu i hip-hopie. Po wyglądzie i akcencie można poznać, że jest obcokrajowcem, ale nigdy nie zdradził, skąd tak naprawdę pochodzi. Mówi kilkoma językami. Jest zawsze chętny do pomocy i na każdy problem potrafi znaleźć jakieś przysłowie ze swojej ojczyzny. W późniejszych odcinkach możemy usłyszeć, że mówi w języku Rosyjskim oraz Ukraińskim. Zakochany w Violettcie.
  • Lara (Valeria Baroni) - niezależna, silna dziewczyna,a jednocześnie piękna i wrażliwa. Początkowo nie chce pokazać swoich uczuć. Podoba jej się Leon i jest o niego strasznie zazdrosna.
  • Napo (Rodrigo Velilla) – zgodnie ze swym imieniem, Napo ma w sobie coś z Napoleona. Jest dobrym kumplem i wiecznie szuka akceptacji otoczenia. Do egzaminu wstępnego przystąpił wspólnie z Violettą i zdał go bez problemu dzięki wielkiemu talentowi do śpiewu i tańca. W niektórych częściach Violetty dowiadujemy się, że bardzo cierpi z powodu Ludmiły.
  • Natalia „Naty” (Alba Rico Navarro) – jest prawą ręką Ludmiły, choć czasem pełni bardziej rolę dziewczyny na posyłki. Jest ładna, ale nie olśniewająca. Pasją jej życia jest moda. Naty jest doskonałą tancerką i piosenkarką, ale Ludmiła nie pozwala jej zabłysnąć tak, jak na to zasługuje. Z biegiem czasu zaczyna dostrzegać w Maxim kogoś innego niż odwiecznego wroga Ludmiły. Mimo dzielących ich różnic, zakochują się w sobie bez pamięci.
  • Andrés (Nicolás Garnier) – najlepszy przyjaciel Leóna. Jest odrobinę niezdarny i roztrzepany, a także niezwykle asertywny. Czasem trzeba mu coś dwa razy powtórzyć, ale i tak jest bardzo pewny siebie. Andrés jest poza tym życzliwą i zakochaną w muzyce osobą.
  • Luca (Simone Lijoi) – brat Franceski, właściciel sąsiadującej ze Studio One Beat restauracji Restó Bar , gdzie uczniowie z reguły spędzają wolny czas. Silna osobowość oraz imponujący wzrost sprawiają, że uchodzi za osobę bardzo wybuchową, ale z czasem ludzie dostrzegają w nim naprawdę porządnego gościa. Luca jest bardzo ambitny i zdaje sobie sprawę, że może wykorzystać talent uczniów Studio One Beat, by przyciągnąć klientów. Zamienia swój lokal w Restó Band, gdzie zamierza organizować koncerty na żywo oraz, w miarę możliwości, śpiewać własne piosenki. Luca, niezależnie od prowadzenia rodzinnego interesu, chciałby bowiem zostać artystą, tak jak jego siostra.
  • Broduey (Samuel Nascimento) – nowy w „ Studio One Beat", pochodzi z Sao Paulo w Brazyli. Pracował jako szpieg dla Gregoria. Camila jest w nim zakochana i zrobi wszystko, by zdobyć jego miłość.
  • Jade LaFontaine (Florencia Benítez) – narzeczona Germána. Jade pochodzi z zamożnej rodziny. Urodziła się bogata i w życiu nie przepracowała nawet godziny. Pewnego dnia traci swoją fortunę i, chcąc zachować obecny styl życia, postanawia poślubić Germána. Jade nie lubi Violetty, ponieważ musi z nią rywalizować o zainteresowanie Germána.
  • Matías LaFontaine (Joaquín Berthold) – brat Jade. Manipuluje nią, by zdobyć fortunę Germána, ale bardzo kocha siostrę.
  • Lisandro Ramallo (Alfredo Allende) – prawa ręka Germana, jest jego powierniki i menadżer. Bardzo ceni swoją przestrzeń osobistą. Dobry przyjaciel Violetty.
  • Olga, Olgita (Mirta Wons) – zabawna, rozmowna, spontaniczna i towarzyska. Jest szaleńczo zakochana w Ramallo i chce go poślubić.
  • Pablo Galindo (Ezequiel Rodríguez) – dyrektor Studio One Beat. Jest przyjacielem Angie, w której skrycie się podkochuję. Chodzi z Jackie.
  • Gregorio (Rodrigo Pedreira) – nauczyciel tańca w Studio One Beat. Najmniej lubiany nauczyciel. Zmienia się pod wpływem syna - Diego.
  • Roberto Benvenuto „Beto” (Pablo Sultani) – dziwaczny i nieprzewidywalny, a równocześnie miły i wrażliwy. Często daje odpowiedzi, które tylko on rozumie. Zanim Violetta zaczęła uczęszczać do Studia dawał jej indywidualne lekcje gry na fortepianie. Jego asystentem był Tomás. Nie widzi świata poza Jackie.
  • Jackie (Valentina Frione) - siostrzenica Antonia, kocha się w Pablo, nie lubi Angie. Beto jest w niej zakochany.
  • Marco Taveli (Xabiani Ponce De Leon) - kolega Diego, zakochany w Francesce z wzajemnością. Marco z pomocą Francescy ma zamiar dostać się do Studia.
  • Esmeralda (Carla Pandolfi) - została wynajęta przez Jade i Matiasa, aby zniszczyć związek Angie i Gèrmana.
 • Gościnnie[edytuj | edytuj kod]

  • Federico (Ruggero Pasquarelli) - mieszka z Violettą w jednym domu
  • Bridgit Mendler (jako ona sama) - Zna studio z You-Mix
Wersja Polska:
Opracowanie wersji polskiej: SDI Media Polska
Reżyseria: Joanna Węgrzynowska-Cybińska
Udział wzięli:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz